Yalova Gayrimenkul Değerleme

Yalova Gayrimenkul Değerleme

Yalova Gayrimenkul Değerleme

Yalova gayrimenkul değerleme işlemleri, Yalova ve çevresinde yapılacak alım satımların güven içerisinde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Marmara Bölgesinde bulunan, tarihi geçmişi milattan öncesine dayanan şehrimiz, 1995 yılında il statüsüne kavuştuktan sonra hızlıca gelişmeye başlamıştır.

Yalova şehri konum olarak büyük bir öneme sahiptir çünkü Kocaeli, Bursa ve İstanbul gibi büyükşehirlerin komşusu konumunda bulunmaktadır. İstanbul ile karşılıklı olarak deniz yoluyla ulaşımın sağlanması önemini daha da artırmaktadır.

Yalova, sağlık turizmine hizmet eden ve özellikle yaz aylarında civar illerden yoğun talep görmektedir. Yatırım amacı ile tüm tüzel, gerçek kişiler ve kuruluşlar, gelecek yıllarda öneme kavuşacak bölgelerden ekspertiz işlemi yaptırarak çıkarları doğrultusunda adım atabilmektedir.

Yalova’nın Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Nüfus genelde Altınova bölgesinde yoğunlaşırken sağlık turizmine hizmet eden birçok termal kaplıca sayesinde Türkiye’nin en değerli kaplıcalarına ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Bölgedeki Termal ve Armutlu kaplıcalarının yanı sıra Altınova ilçesinde çok sayıda tarihi eser ve doğal güzellik sıralanmaktadır. Yaz aylarında ise turistlerin gözdesi olan Çiftlikköy ve Çınarcık bölgelerinde kalabalık sahiller ve kamp alanları dikkat çekmektedir. Üstelik bu bölge Marmara Denizinin en temiz kıyılarına sahip ilçelerden oluşması sebebiyle de civar illerden yoğun talep gören bir şehirdir. Yalova için gerçekleştirilen her bir yatırım büyük kazançlar sağlamaktadır ve Yalova gayrimenkul değerleme hizmeti ile bu kazançlardan maksimum fayda elde edilebilmektedir.

Yalova’nın toplam yüzölçümü 798 km² olup, 2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 270.906’dır. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 32,79 oranında artış gözlemlenen ilde toplam 8.672 kişilik bir artış olmuştur. Yalova ilinin toplam 6 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy, Merkez ve Termal’dir.

2019 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Yalova şehrinde 10.791 konut satışı gerçekleşmiştir. Gerçekleşen 1696 adet satış işlemi yabancı uyruklu kişilere yapılan satışlardan oluşmaktadır.

Yalova Ekspertiz Çalışmaları

Yalova gayrimenkul değerleme çalışmaları yaşanan 1999 depreminden dolayı büyük bir titizlikle yürütülmektedir. Yalova, günümüzün turizm alanında popülerlik kazanan şehirlerimizden biri olması, sağlık turizmine yönelik kaplıcalarına sahip olması ve stratejik konumda bulunması sebebiyle yabancı yatırımcıların da ilgisini çekmektedir. Günümüzde Yalova’da en fazla, konut, iş yeri, imarlı ve imarsız arsalarda, iş yerleri, oteller ve akaryakıt istasyonlarında yapılmaktadır. Bir gayrimenkule dair değer, çıkar ve faydaların ortaya konması, hak kaybı yaşanmasının önlenmesi için değerleme yapılması tavsiye edilmektedir.

Yalova Gayrimenkul Değerleme Talep Formu