Afyonkarahisar Gayrimenkul Değerleme

Afyonkarahisar Gayrimenkul Değerleme

Afyonkarahisar Gayrimenkul Değerleme

Afyonkarahisar gayrimenkul değerleme çalışmaları Afyonkarahisar ilinde bulunan gayrimenkullerin şehirdeki emlak hareketliliğine göre, günümüzde ve gelecekte sahip olacağı değerler çerçevesinde analiz edilmesi amacı ile yapılmaktadır. Zengin doğal yapısı, peribacaları, milyonlarca yılda oluşmuş mağaraları ve son yıllarda sağlık turizminin vazgeçilmez bir parçası olan termal turizmi ile yerli ve yabancı turistlerin sürekli ziyaret ettiği bir şehir olmuştur.

Türkiye’nin termal başkenti olması nedeniyle yerli ve yabancı yatırımcıların sürekli yatırım yaptığı bir şehirdir. Afyonkarahisar gayrimenkul değerleme hizmeti ile yatırımların gerçek değer tespiti yapılarak en karlı alım satım işleri gerçekleştirilebilmekte, gelecekte yaşanacak sorunların önüne geçilebilmektedir.

Afyonkarahisar’ın Bölgeleri ve Şehir Özellikleri​

Afyonkarahisar, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Eski adı Afyon olan il 2005 yılında Afyonkarahisar adını almıştır. Yüzölçümü 14.016 km² olup, 2019 yılı sonu verilerine göre nüfusu 729.483’tür. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 5,38 oranında artış gösteren ilde toplam 3.915 kişilik bir artış olmuştur.

Toplam 18 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar, İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Merkez İlçe, Sandıklı, Sinanpaşa, Sultandağı ve Şuhut’tur. 2019 yılı TÜİK verilerine göre Afyonkarahisar ilinde 9.442 adet konut satışı gerçekleşmiştir. Nüfus yoğunluğu en fazla olan ve dolayısıyla yatırım alan ilçesi Merkez ilçedir.

Afyonkarahisar Emlak Sektörü

Tarihi geçmişi Hititlere kadar dayanan Afyonkarahisar ilinin temel sanayi ürünleri mermer ve gıda üzerinedir. Dünya’nın en kaliteli beyaz mermeri bu ilden çıkmaktadır. Buğdayı, arpası, patatesi kaymağı, haşhaşı ve maden suyu oldukça ünlü olan Afyon ili ulaşım anlamında da Türkiye’nin dört istikametine demiryolu olan tek ildir. Bu sebeple İstanbul’dan sonraki en işlek kavşaktır.  

Afyonkarahisar; tarihi, konumu, termal başkenti olması nedeniyle önemli bir ilimizidir. Şehirde yoğun olarak konut ekspertizi, imarlı arsa ve imarsız arsa değerleme, tarla değerleme ticari nitelikte iş yeri değerleme çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Bu gayrimenkul değerleme çalışmalarında değerleme yöntemleri kullanılmakta olup bu çalışmayı yapmakla görevlendirilmiş olan uzmanlar, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından lisanslandırılmıştır. SPK tarafından lisanslandırılan Afyonkarahisar gayrimenkul değerleme uzmanları sayesinde gayrimenkul satışları ve gayrimenkul yatırımları doğru şekilde yapılabilmektedir. Bir gayrimenkulün hem tarihsel, hem yatırımsal, hem de stratejik olarak değerinin net ortaya çıkabilmesi için firmamız tarafından değerleme hizmeti alınması önerilmektedir.

Afyonkarahisar Gayrimenkul Değerleme Talep Formu