Çanakkale Gayrimenkul Değerleme

Çanakkale Gayrimenkul Değerleme

Çanakkale Gayrimenkul Değerleme

Çanakkale gayrimenkul değerleme işlerinin birçok unsurunun göz önüne alınarak gerçekleştirildiği önemli bir il olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü Çanakkale gerek doğası, gerek doğal güzellikleri, gerek bir sahil kenti olması, gerekse de tarihi açıdan önemli bir konum olması sebepleriyle yerleşim için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle, gayrimenkul değerleme çalışmaları yapılırken gayrimenkulün bulunduğu konum stratejik bir öneme sahip olmaktadır.

Ülkemizin Kuzeybatı Anadolu’sunda yer alan Çanakkale, Çanakkale Boğazı kıyısında yer almaktadır ve bu sebeple tarihte olduğu gibi günümüzde de büyük bir öneme sahiptir. Turistik açıdan oldukça dikkat çeken bu ilimiz, iklim güzelliğiyle de ön plana çıkmaktadır.

Çanakkale’nin toplam yüzölçümü 9.817 km² olup, 2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 542.217’dir. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 2,76 oranında artış gözlemlenen ilde toplam 1.495 kişilik bir artış olmuştur. Yapılan tahminlere göre; yapılan son belirlemelerden sonra Çanakkale’de nüfus artmaya devam etmiştir ve yaklaşık olarak nüfus 546 bin kişinin üzerine çıkmıştır. Dolayısı ile Çanakkale gayrimenkul değerleme hizmeti ile gayrimenkul alımı ya da satımı yapmak önem kazanmaya devam etmektedir. Çanakkale ilinin toplam 12 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Çanakkale (şehir merkezi), Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice’dir. Bu ilçelerin her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır ve yerleşim için sıklıkla tercih edilmektedir.

2019 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Çanakkale şehrinde 12.005 konut satışı gerçekleşmiştir.

Çanakkale’de Yapılan Yatırımların Etkisi

Her ilde olduğu gibi Çanakkale’de de yapılan büyük veya küçük yatırımlar, gayrimenkul değerleme çalışmalarında etkisini göstermektedir. Çanakkale gelişmiş ve de gelişmeye devam etmekte lan bir şehir olduğundan dolayı yatırımlar her geçen gün ivme kazanmaktadır. Gayrimenkul piyasası da yapılan bu yatırımlardan payını almaktadır. Sonuç olarak; Çanakkale için gerçekleştirilen her bir yatırım ile büyük kazançlar sağlanmaktadır ve gayrimenkul piyasası da yatırımlar sayesinde gözle görülür bir değer kazanmaktadır.

Günümüzde Çanakkale ili için en büyük ve en anlamlı yatırımlardan bir tanesi ve hatta en önemlisi 1915 Çanakkale Köprüsü’dür. Yapımına 2017 yılında başlanan ve hala yapım aşamasında olan köprünün kullanıma 2022 yılında başlanacağı düşünülmektedir. Uzmanlar, köprü yapımının sonlanmasından önce yatırım yapmanın oldukça uygun bir zaman olduğunu düşünmektedir. Yapılacak yatırımların Çanakkale’de hizmet veren gayrimenkul değerleme firmamızdan alınacak hizmet ile yapılması daha sağlıklı bir yatırımın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Çanakkale Gayrimenkul Değerleme Çalışmaları

Ülkemizin stratejik olarak önemi bulunan illerinden bir tanesi olan Çanakkale’de yıllara göre gözlemlenen nüfus artışı gibi her geçen yıl satışlarında da artış gözlemlenmektedir. Doğal güzelliğinin yanı sıra giderek değerlenmeye devam eden bir il olduğu için de tercih edilen Çanakkale’de bir önceki yıllara göre konut satışları artmaktadır. TÜİK verilerine göre 2019 yılının Ocak ayında 658 olan konut satış sayısı, Ağustos ayı geldiğinde 1051 olarak belirlendi ve adeta konut satış rekoru kırıldı. Konut satışları konusunda oldukça dinamik olan Çanakkale gayrimenkul değerleme çalışmaları sayesinde daha doğru tercih yapma şansına sahip olunabilmektedir.

Çanakkale’de yapımına devam edilen köprü inşaatı gibi şehrin yenilebilir enerji için de oldukça önemli olması, konut satışlarında artışın olmasına neden olmaktadır. Gerek şehirde devam eden yatırımlar, gerek şehirde üç adet farklı sanayi bölgesi olması gibi özellikler şehrin tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Dolayısı ile akıllıca yatırım yapmak isteyen kişiler Çanakkale gayrimenkul değerleme hizmeti sonuçlarına göre hareket etmektedir. Günümüzde Çanakkale’de en fazla gayrimenkul değerlemesi çalışmaları konutlarda, imarlı ve imarsız arsalarda, ticari bina ve iş yerlerinde, otellerde ve akaryakıt istasyonlarında yapılmaktadır. Yapılan gayrimenkul değerleme (ekspertiz) çalışmaları sonucunda risk analizleri yapılabilmekte ve emlak sektörünün gidişatı hakkında derinlemesine bilgi sahibi olunabilmektedir.

Çanakkale Gayrimenkul Değerleme Talep Formu