Balıkesir Gayrimenkul Değerleme

Balıkesir Gayrimenkul Değerleme

Balıkesir Gayrimenkul Değerleme

Balıkesir gayrimenkul değerleme çalışmaları, şehrin önemli büyükşehirlere komşu olması, bir medeniyet yuvası olması, tarihi değerlere ev sahipliği yapması, yatırımların odağında olması ve uluslararası arenada da adının geçmesi nedeniyle oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü gelecek vaat eden bir şehir olması açısından Balıkesir, yatırımcıların da dikkatini çekmektedir. Sağlıklı ve geleceğe dönük stratejik yatırımların yapılabilmesi için gayrimenkul değerleme (ekspertiz) hizmetlerinin alınarak emlak sahibi olunması, tavsiye edilen bir davranış olmaktadır.

Balıkesir, Ege Denizi ile Marmara Denizi kıyısında yer alan, 22 büyüklü küçüklü adası bulunan, İzmir, Çanakkale ve Bursa gibi illere komşu olan bir ildir. İlde bulunan tarihi antik kentler, ilin önemini ortaya koymaktadır ve bu yönüyle yerli ve yabancı turizmde odak noktası olmaktadır. İlde bulunan Ayvalık ilçesi özellikle turizmi canlandırmakta, hem kış aylarında hem de yaz aylarında turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu noktada, şehrin turizm açısından önemi bulunan ve gelecekte öneme kavuşacak olan yerleşim yerlerinden emlak sahibi olunması güçlü bir yatırımı beraberinde getirmektedir. Bu sağlıklı ve güçlü yatırımların yapılabilmesi için de Balıkesir’de hizmet veren gayrimenkul değerleme firmamızdan alınacak değerleme raporlarının ışığında hareket edilmesi gerekmektedir.

Balıkesir’in Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Balıkesir’in toplam yüzölçümü 14.583 km²  olup, 2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 1.228.620’dir. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 1,67 oranında artış gözlemlenen ilde 2.045 kişilik bir artış olmuştur. Balıkesir ilinin toplam 20 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk’tur.  Nüfusun en yoğun olduğu ilçeler Karesi, Edremit ve Altıeylül’dür.

2019 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Balıkesir şehrinde 29.069 konut satışı gerçekleşmiştir.

Düzenli olarak nüfus artışı gözlemlenen Balıkesir’de son yıllarda emlak piyasasında bir hareketlilik söz konusudur. Yaklaşık olarak yüzde 117 oranında emlak sektörü fiyatlarında da artış gözlemlenmiştir. Dolayısı ile yükselen bir değer olarak her geçen yıl Balıkesir gayrimenkulleri de değer kazanmaktadır. 20 ilçesi bulunan ve her geçen yıl nüfus yoğunluğunda artış meydana gelen ilin değer kazanan gayrimenkulleri Balıkesir gayrimenkul değerleme çalışmaları sayesinde tespit edilebilmektedir.

Balıkesir’de Emlak Sektörü ve Gayrimenkul Değerlemesi

Balıkesir, emlak sektörünün her geçen yıl, bir önceki yıla göre değer kazandığı bir il olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu değer kazanımının en etkili nedeni ise gerçekleştirilen ve hala gerçekleştirilmekte olan yatırımlardır. Balıkesir’i de kapsayan İstanbul ve İzmir otoyolu ile Çanakkale’de yapımına devam edilen 1915 Çanakkale Köprüsü, planlanan liman projeleri gibi yatırımları Balıkesir’in ve Balıkesir’de bulunan gayrimenkullerin değer kazanmasını sağlamıştır. Kısacası; ulaşım alanında yapılan yatırımlar hem Balıkesir’in hem de bu ilde bulunan gayrimenkullerin fiyat artışına uğramasını sağlamıştır. Balıkesir gayrimenkul değerleme çalışmaları özellikle bu yatırımları kapsayan ilçelerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Balıkesir’de yoğun olarak yapımı gerçekleştirilen gayrimenkul değerleme çalışmaları; konut değerleme, imarlı ve imarsız arsa değerleme, ticari bina değerleme, kentsel dönüşüm alanı değerleme, otel ve tatil köyü değerleme, benzin istasyonu değerleme, ticari iş yeri değerleme ve teminat değerlemedir. Bu değerleme yani ekspertiz çalışmaları kişilerin ve kurumların talepleri doğrultusunda en ince ayrıntısına kadar hazırlanmaktadır.

Bölgedeki yatırımların artması ile hem nüfus yoğunluğu yaşayan hem de üretim alanında büyüme gösteren Balıkesir, gayrimenkul yatırımlarının odağı olmaktadır. Bu yatırımların kazanç sağlaması, uzun ve kısa vadelerde yatırımcılarına kazandırması için SPK lisanslı olarak hizmet veren Balıkesir gayrimenkul değerleme hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. Bu hizmet sayesinde elde edilen bilgiler ve analizler sonucunda doğru zamanda ve doğru alanda emlak yatırımları gerçekleştirilebilmektedir.

Balıkesir Gayrimenkul Değerleme Talep Formu