Mersin Gayrimenkul Değerleme

Mersin Gayrimenkul Değerleme

Mersin Gayrimenkul Değerleme

Mersin gayrimenkul değerleme çalışmaları, Türkiye’nin en büyük limanlarından birine sahip olan Mersin ilinde SPK lisanslı tecrübeli değerleme uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Tarihi geçmişi milattan önce 7000’li yıllara uzanan Mersin, ulaşım ağları ve limanıyla Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından biridir. Coğrafi konumu dolayısıyla, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’da ithalat ihracat yapan şirketler tarafından tercih etmektedir.

Türkiye’nin en büyük ikinci Serbest Bölgesi bu şehirde kurulmuştur. Önemli bir liman kenti olması dolayısıyla şehre yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından yapılan yatırımlar günden güne artmaktadır. Yapılan yatırımlarla birlikte organize sanayi bölgeleri, serbest bölge ve sanayisiyle önemli bir sanayi kentimiz olmuştur. Ülkemizdeki muz üretiminin %70’den fazlasını sağlamakla birlikte Anamur muzu ile dünya tarafından tanınır olmuştur.

Mersin’de yer alan Anemurium ve Uzuncaburç Antik Kentleri, Kız Kalesi, Mamure Kalesi, Ashab-ı Kehf Mağarası, Kırkkaşık Bedesteni, Narlıkuyu Köyü, UNESCO tarafından Dünya Miras Alanları kapsamına alınan Alahan Manastırı, Aziz Paul Kuyusu ve Anıt müzesi gibi önemli tarihi yerleri yerli turistler kadar yabancı turistler tarafından da sıkça ziyaret edilmektedir. Son yıllarda turizmi canlandırma çalışmaları ile birlikte şehirde yapılan otel sayısında artış görünmektedir.

Konumu ve gelişmiş bir kent olması sebebiyle gayrimenkul alım ve satımı oldukça hareketlidir. Yaşanacak hak ve kayıpların önüne geçilmesini sağlamak için Mersin gayrimenkul değerleme hizmeti alınması önerilmektedir.

Mersin Emlak Sektörü

Mersin, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Eski adı İçel olan şehir 1993’te büyükşehir olmuş, 2002 yılında Mersin adını almıştır. Yüzölçümü 16.010 km² olup, 2019 yılı sonu verilerine göre nüfusu 1.840.425’tir. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 10,43 oranında artış gösteren ilde toplam 25.957 kişilik bir artış olmuştur.

Toplam 13 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir’dir. Nüfusu en yoğun olan ilçeleri Tarsus, Toroslar, Yenişehir ve Akdeniz’dir. 2019 yılı TÜİK verilerine göre Mersin ilinde 35.424 adet konut satışı gerçekleşmiştir.

Mersin Gayrimenkul Değerleme Çalışmaları

Mersin, yerel açıdan önemli olduğu kadar uluslarası düzeyde de stratejik bir öneme sahiptir. Tarımdan turizme, kültüre, sanayiden teknolojik faaliyetlere kadar gelişmişlik gösteren faaliyetlerle birlikte şehrin her geçen gün önemi artmaktadır. Bu noktada Mersin’de yapılacak olan gayrimenkul işlemleri için iyi bir araştırmaya dayanarak hareket edilmelidir. Mersin gayrimenkul ekspertiz çalışmaları bu adımların somut verilere göre yapılmasını sağlamaktadır. Bütün dinamikler göz önünde bulundurularak uluslararası standartlara uygun bir şekilde çalışmalar yapılmaktadır. Dolayısıyla Mersin gayrimenkul değerleme hizmetine başvuran kişi veya kuruluşlar, maksimum fayda sağlayabilmektedir.

Mersin Gayrimenkul Değerleme Talep Formu