Sakarya Gayrimenkul Değerleme

Sakarya Gayrimenkul Değerleme

Sakarya Gayrimenkul Değerleme

Sakarya gayrimenkul değerleme çalışmaları, Sakarya’da gerçekleşen gayrimenkul fiyat hareketliliklerinin tespit edilerek ilerleyen dönemlerde sahip olacağı öngörülen değerler kapsamında analiz edilmesi amacıyla yapılmaktadır. Sakarya ilinde ekonomide tarım ve sanayi sektörleri gelişmiş olup otomotiv ve gıda sektörü gelişen sektörler arasında yer almaktadır.

Bursa ve İstanbul gibi önemli tekstil kentlerine olan yakınlığı nedeniyle tekstil alanında da şehre yapılan yatırımlarda artış gözlenmiştir. Toyota, Otokar, Tırsan, Tüvasaş, Başak Traktör, Şenpiliç, Tank-Palet Fabrikası, Adapazarı Şeker Fabrikası gibi sanayi şirketleri şehirde yapılan yatırımlarda başı çeken firmalardan bazılarıdır.

Sakarya şehirinin ovaları ülkemizin en verimli tarım alanları arasında yer almaktadır. Şehirde çok çeşitli tarım ürünleri yetişmekle beraber patates ve şekerpancarı önemli ürünlerdendir.

Gerçekleştirilecek yatırımların fayda sağlaması için değerleme uzmanlarının pazardaki rekabet eğilimlerini, değer artışı ve azalışını belirleyerek gerçek fiyatı tespit etmeleri önem arz etmektedir. Sakarya şehrinde hizmet veren gayrimenkul değerleme firmamız tarafından hazırlanacak gayrimenkul ekspertiz raporları ile işlemler yasal bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Sakarya’nın Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Türkiye’nin yüzölçümü açısından en büyük ikinci ilidir. Sakarya’nın yüzölçümü 4.817 km² olup, 2020 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 1.042.649’dur. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 12,55 oranında artış gösteren ilde toplam 12.999 kişilik bir artış olmuştur. Her yıl nüfusunda artış gösteren illerimizdendir.

Toplam 16 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü ve Taraklı’dır. Sakarya’nın nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçesi Adapazarı, nüfus yoğunluğu en az ilçesi Taraklı’dır.

2020 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Sivas şehrinde 22.418 konut satışı gerçekleşmiştir. Gerçekleşen 864 adet satış işlemi yabancı uyruklu kişilere yapılan satışlardan oluşmaktadır.

Sakarya Gayrimenkul Piyasası

Sanayi ve turizmi geliştirmek için yapılan yatırımlar ve gerçekleştirilen projelerle birlikte şehirde istihdam edilen kişi sayısında artış gözlemlenmiştir. Bu nedenle gayrimenkul yatırımlarında da artış olmuştur. Gayrimenkul yatırımlarının uzun dönemde kazanç sağlaması için SPK lisanslı Sakarya gayrimenkul değerleme uzmanlarımız tarafından düzenlenecek olan ekspertiz raporu alınması tavsiye edilmektedir.

Sakarya’da çoğunlukla yapımı gerçekleştirilen gayrimenkul değerleme raporları; konut değerleme, arsa değerleme, tarla değerleme, otel değerleme, akaryakıt istasyonu değerleme, ticari iş yeri değerlemedir. Değerleme raporları bireysel ve tüzel kişilerin talepleri doğrultusunda detaylı araştırmalar yapılarak titizlikle hazırlanmaktadır.

Sakarya Gayrimenkul Değerleme Talep Formu