Isparta Gayrimenkul Değerleme

Isparta Gayrimenkul Değerleme

Isparta Gayrimenkul Değerleme

Isparta gayrimenkul değerleme çalışmaları Isparta’da yer alan gayrimenkullerin günümüzde olan değerini ve ilerleyen yıllarda sahip olacağı değeri belirleme çerçevesinde analiz edilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Tarihi geçmişi Pareolitik (Eskitaş) Dönemine kadar uzan Isparta ili, Türkiye’nin güneybatısında, Akdeniz’in kuzeyinde konumlu olup Güller Bölgesi yöresinde yer almaktadır. Doğal güzelliklerini (göl, dağ, mağara, orman, milli parklar), tarihi eserlerini, gül bahçelerini ve lavanta bahçelerini ziyaret etmek için şehre birçok turist gelmektedir.

Turizm, sanayi, tarım ve ulaşım alanında yapılan yatırımların her geçen gün arttığı şehirde gayrimenkul alım satımlarında hareketlilik gözlemlenmektedir. Yapılacak gayrimenkul yatırımları veya satışları öncesinde alınacak Isparta gayrimenkul değerleme hizmeti ile yaşanacak hak ve kayıpların önüne geçilerek maksimum kazanç sağlanması hedeflenmektedir.

Isparta’nın Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Isparta’nın yüzölçümü 8946 km² olup,  2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 444.914’tür. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 7,9 oranında artış gösteren ilde toplam 3.502 kişilik bir artış olmuştur.

Toplam 13 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Aksu, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Merkez, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu, Yalvaç ve Yenişarbademli’dir. Nüfusun en yoğun olduğu ilçelerin başında Merkez ilçesi gelmekte olup, ondan sonra Yalvaç ve Eğirdir ilçeleri gelmektedir. 2019 yılı TÜİK verilerine göre Isparta ilinde 6.073 konut satışı gerçekleşmiştir.

Isparta, Dünya’nın en kaliteli güllerinin yetiştiği şehir olması ve Dünya gül yağı üretiminin yaklaşık %65’lik bir kısmını karşılayarak sektörün birincisi konumunda olması dolayısıyla Türkiye’nin önemli şehirlerinden bir tanesidir.

Tarım ile birlikte iklimi ve toprak koşulları dolayısıyla hayvancılık da gelişmiştir. Şehirde 3 organize sanayi bölgesi ile birlikte 2 sanayi sitesi bulunmaktadır. Sanayi olarak Türkiye’nin büyük, sayılı çimento fabrikalarından biri olan Göltaş Çimento da Isparta ilinde bulunmaktadır.

Isparta Emlak Piyasası

Isparta’da yatırımların devam etmesi, henüz gelişmemiş ve emlak alanında yatırım yapılmamış olan alanların, ilçelerin önem kazanmasını sağlamaktadır. Dolayısı ile günümüzde Isparta’nın belirli ilçelerinde uygun fiyatlı emlak yatırımları yapılabilmektedir. 

Isparta’da en çok konut ekspertiz, iş yeri değerlemefabrika değerlemearsa ve tarla değerlemeakaryakıt istasyonu değerleme ve diğer gayrimenkul değerleme hizmetleri verilmektedir.

Bu şehirde yapılacak olan emlak yatırımlarının değerinde gerçekleşebilmesi için Isparta gayrimenkul değerleme uzmanı tarafından hazırlanacak gayrimenkul değerleme raporu alınması tavsiye edilmektedir.

Isparta Gayrimenkul Değerleme Talep Formu