Eskişehir Gayrimenkul Değerleme

Eskişehir Gayrimenkul Değerleme

Eskişehir Gayrimenkul Değerleme

Eskişehir gayrimenkul değerleme çalışmaları Eskişehir’de yer alan gayrimenkullerin sahip olduğu ve gelecekte sahip olacağı belirlenen değerler çerçevesinde analiz edilmesi amacıyla yapılmaktadır. Eskişehir’in tarihi geçmişi milattan önce 1400 yıllarına, Hititlere dayanmaktadır.  Nasreddin Hoca, Yunus Emre gibi tarihi kişilerin yetişmesine ev sahipliği yapmıştır..

Şehir merkezinden geçen Porsuk Çayı, diğer bir adıyla Su Boyu, şehre canlılık katmaktadır. Su boyunda yapılan gondol turları, su boyu üzerinde yapılan köprüler, etrafında yapılan kafeler ile şehrin en kalabalık noktalarından biridir. Eskişehir, Lületaşı ve çeşitli hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile ün salmıştır.

Eskişehir’in Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Eskişehir, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve nüfus yoğunluğuna sahip olan bir ilimizdir. 1993 yılında büyükşehir olan Eskişehir’’in yüzölçümü 13.960 km² olup, 2019 yılı sonu verilerine göre nüfusu 887.475’tir. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 8,16 oranında artış gösteren ilde toplam 16.288 kişilik bir artış olmuştur. Toplam 14 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar ve Tepebaşı’dır. 2019 yılı TÜİK verilerine göre Eskişehir ilinde 20.426 adet konut satışı gerçekleşmiştir. Eskişehir’in nüfus yoğunluğu en fazla olan ve dolayısıyla yatırım alan ilçeleri Odunpazarı ve Tepebaşı’dır.

İç Anadolu’da bulunan illerimiz için en gelişmiş olan şehirleri arasında bulunan Eskişehir, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük Organize Sanayi Bölgeleri’nden birine sahiptir. Gıda, tekstil, makine imalatı, tuğla, kiremit, seramik ve lokomotif başlıca sanayi dalları arasında yer almakta olup ulaşım, enerji, sanayi, maden ve turizm açısından önemlilik söz konusudur.

Eskişehir gelişmiş olan şehirlerimiz arasında yerini almaktadır ve gelişmişliğini her geçen gün daha da arttırmaktadır. Bu sebeple, gayrimenkul satışlarından işlem yapılabilmesi adına Eskişehir gayrimenkul değerleme yapılması tavsiye edilmektedir.

Eskişehir Emlak Sektörü

Eskişehir emlak sektörü açısından hareketliliğin sürekli olarak gözlemlendiği bir şehrimizdir. Türkiye’nin önemli demiryolu kavşaklarından biri konumunda olan Eskişehir’de yüksek hızlı trenin de faaliyete geçmesiyle birlikte konut satışları artış göstermiştir. İlçe dışında kalan ilçelerde genel olarak arsa, arazi, konut, tarla ve bahçe satışlarında hareketlilik söz konusudur. Eskişehir ekonomik olarak gelişmişliğin yanı sıra aynı zamanda bir üniversite şehridir. Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple şehirde sürekli olarak konut ihtiyacı vardır ve şehrin gelişmesi için yapılan çalışmalar devam edecektir.

Sonuç itibari ile Eskişehir, taşınmaz satışlarının hareketlilik gösterdiği bir şehrimizdir. Dolayısı ile Eskişehir gayrimenkul değerleme çalışmalarıyla şehirde, değerinde satışlar ve yatırımlar gerçekleşebilmektedir. Bu sebeple bu şehirde yapılacak olan yatırımlar da göz önünde bulundurulmalı ve gayrimenkul alım satımları, ekspertiz çalışmalarında elde edilen verilere göre yönlendirilmelidir.

Eskişehir Gayrimenkul Değerleme Talep Formu