Adana Gayrimenkul Değerleme

Adana Gayrimenkul Değerleme

Adana Gayrimenkul Değerleme

Adana gayrimenkul değerleme çalışmaları şehirde bulunan gayrimenkullerin risk analizlerinin yapılabilmesi ve değerlerinin net olarak ortaya konabilmesi amacıyla yapılmaktadır. Adana, ülkemizde sanayi anlamında değeri bulunan şehirlerden bir tanesi olup sanayi yatırımları gün geçtikçe devam eden ve ilk sanayileşmeye başlayan şehirdir. Şehirdeki barajın varlığı ile Adana aynı zamanda tarımsal olarak da gelişmektedir. Günümüzde pamuktan soyaya, narenciyeden arpaya kadar pek çok tarım ürünü Adana’da yetişmektedir.

Kültürel, tarihi, ekonomik anlamda değer taşıyan Adana aynı zamanda enerji sektörü açısından da anlamlı olan bir şehridir. Ortadoğu petrollerinin dünyaya açılması bakımından bu şehir adeta bir kapı konumundadır. Bu sebeple Adana’da bulunan gayrimenkuller, tüm etkenler göz önünde bulundurulduğu zaman değer artışı yaşamaktadır. Sağlıklı ve geleceğe yönelik stratejik yatırımların yapılabilmesi, alım satımlarının hak kaybına yol açmaması için gayrimenkul değerleme hizmeti alınarak gayrimenkul sahibi olunması önerilmektedir.

Adana’nın Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Adana’nın antik şehirlere sahip olması, şehrin kültürel ve turistik anlamda da önem taşımasını sağlamaktadır. Sahilde bulunan ilçeleri açısından da yaz turizminin önemi bulunmaktadır.  Dolayısıyla Adana ilinde firmamızdan alınacak gayrimenkul değerleme raporu ile bu şehirden gayrimenkul sahibi olmak kısa vadede büyük kazançların elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

Büyükşehirlerimiz arasında yer alan Adana’nın yüzölçümü 13.844 km² olup, 2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 2.237.940’tır. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 7,99 oranında artış gösteren ilde toplam 17.815 kişilik bir artış olmuştur. Toplam 15 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalı ve Yüreğir’dir. Nüfusun en yoğun olduğu ilçeler Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam’dır.

2019 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Adana şehrinde 29.574 adet konut satışı gerçekleşmiştir. 2018 yılına göre konut satışı düşüş göstermiştir.  

Adana Emlak Sektörü

Emlak sektörü Adana’da oldukça canlıdır ve yapılan yatırımlar doğrultusunda emlak sektörüne yönelik dinamikler değişkenlik göstermektedir. Yerleşim için ilk tercih edilen Seyhan ilçesi dışında, tarımsal ve sanayi alanında önem taşıyan ilçeleri de bulunmaktadır. Adana gayrimenkul değerleme hizmetinde Adana’nın her bir ilçesinin önemini belirleyen farklı değişkenler göz önünde bulundurulmaktadır.

Adana’da yoğun olarak gayrimenkul değerleme firmaları tarafından konut, iş yeri, akaryakıt istasyonu, otel, sanayi tesisleri, tarla, arsa ve diğer gayrimenkullerle ilgili bütün ekspertiz işlemleri kişilerin ve kurumların taleplerine göre en iyi araştırma ve çalışma ile yapılmaktadır. Değerleme çalışmaları, SPK tarafından lisanslandırılmış değerleme uzmanları tarafından yapılmakta olup, bir konumda bulunan gayrimenkulün içinde bulunulan zamanla birlikte gelecekte sahip olacağı göz önüne alınarak gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmanın sonuçları doğrultusunda gayrimenkul üzerinden kurumların ve kişilerin maksimum düzeyde kar etmesi ve ileride yaşanacak hak kayıplarının önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Adana Gayrimenkul Değerleme Talep Formu