Kütahya Gayrimenkul Değerleme

Kütahya Gayrimenkul Değerleme

Kütahya Gayrimenkul Değerleme

Kütahya gayrimenkul değerleme çalışmaları, Türkiye’nin çinicilik başkenti olan Kütahya ilinde SPK lisanslı deneyimli değerleme uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Tarihi geçmişi milattan önce 3000’li yıllara uzanan Kütahya, Afyonkarahisar, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Eskişehir, Manisa ve Uşak illeri ile sınır komşusudur.

Sanayisi gelişmiş olan bu kentlere komşu olması, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi gelişmiş kentlere ve uluslararası bağlantıya sahip olan şehirlere eşit mesafede yer alması sebebiyle yatırımcılar açısından cezbedici bir konumda bulunmaktadır. Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar illerine hizmet veren Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na yaklaşık 40 km. uzaklıkta yer almaktadır.

Konumu ve gelişmekte olan bir şehir olması sebebiyle gayrimenkul alım ve satımında hareketlilik gözlemlenmektedir. Yaşanacak maddi ve manevi zararların önüne geçebilmek için Kütahya gayrimenkul değerleme uzmanlarımızdan görüş alınması önerilmektedir.

Kütahya’nın Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Kütahya, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Antik dönemdeki adı Koys’in Kenti anlamına gelen Kotiaeion’dur. Yüzölçümü 11.875 km² olup, 2020 yılı sonu verilerine göre nüfusu 576.688’dir. Bir önceki yılın nüfusuna göre yüzde 0,4 oranında azalış gösteren ilde toplam 2.569 kişilik bir azalış olmuştur. Kütahya, genel olarak göç veren bir il konumunda yer almaktadır.

Toplam 13 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Domaniç, Dumlupınar, Emet, Gediz, Hisarcık, Merkez, Pazarlar, Simav, Şaphane ve Tavşanlı’dır. Nüfusu en yoğun olan ilçesi Merkez ilçesidir. Daha sonra Tavşanlı ve Simav ilçeleri gelmektedir. 2020 yılı TÜİK verilerine göre Kütahya ilinde 8.241 adet konut satışı gerçekleşmiştir.

Kütahya Emlak Piyasası

Kütahya’da nüfusun büyük çoğunluğunun geçimi tarım ve sanayi sektörlerine dayanmaktadır. Yeraltı kaynakları bakımından Türkiye’nin en zengin şehirlerinden birisidir. 35 çeşit maden Kütahya’dan çıkartılmaktadır. En yaygın olanların başında linyit kömürü gelmektedir. Çinicilik ve porselen üretiminde Türkiye’nin en önemli şehridir. Yer altı zenginliklerinden biri de sıcak su kaynaklarına ev sahipliği yapmasıdır.

Şehirde 4 adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. Bunlar; Kütahya 1.OSB, Kütahya 2. OSB, Gediz OSB ve Tavşanlı OSB’dir. Doluluk oranı en yüksek Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesi’dir. Simav ve Zafer OSB’leri için de çalışmalar devam etmektedir.

Kütahya iline yapılan sanayi, tarım, turizm yatırımların artırılması için hazırlanan teşvik ve kalkınma paketleriyle birlikte yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından yapılan yatırımlarda artış olduğu tespit edilmiştir.

Tarım, sanayi, turizm çalışmaları ile şehrin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Bu noktada Kütahya’da gerçekleştirilecek olan gayrimenkul işlemleri için iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Kütahya gayrimenkul ekspertiz çalışmaları uluslararası değerleme standartlarına göre yapılmaktadır. Dolayısıyla Kütahya gayrimenkul değerleme hizmetine başvuran kişi, kurum ve kuruluşlar maksimum fayda sağlayabilmektedir.

Kütahya Gayrimenkul Değerleme Talep Formu