İzmir Gayrimenkul Değerleme

İzmir Gayrimenkul Değerleme

İzmir Gayrimenkul Değerleme

İzmir gayrimenkul değerleme şehrin tarihi bir öneme sahip olması, yatırıma açık olması ve sürekli gelişme göstermesi sebebiyle yapılmaktadır. İzmir, binlerce yıl önce olduğu gibi hala popülerliğini korumaktadır. Turizmi, sanayisi, limanları, koyları ve stratejik konumu ile nüfus yoğunluğu sürekli artış göstermektedir. 

İzmir, yalnızca Türkiye için değil; dünya için de öneme sahip şehirlerden biridir. İklimi, sosyal yaşam alanları, yaşam kalitesi ile İzmir’in nüfusu günden güne artmaktadır. Yaz aylarında turizm sezonunun açılması ile birlikte yerli ve yabancı turistler şehre akın etmektedir. Roma İmparatorluğu döneminde dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Efes, İzmir’in Selçuk ilçesinde yer almaktadır. Çeşme, Alaçatı ve Foça ilçelerinde yaz aylarında tatil için en çok tercih edilen semtler arasında yer almaktadır.  İzmir iline yapılan yatırımlar ve turizmi canlandırma konusunda atılan adımlar ile birlikte İzmir’in ülkemiz için önemi büyüktür. Dolayısı ile tüzel veya gerçek kişi, kuruluşlar tarafından yapılacak olan gayrimenkul alım ve satımları için gayrimenkul değerleme raporu almak hem uzun hem de kısa vadede yarar sağlayacaktır.

İzmir Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

İzmir, İstanbul ve Ankara illerinden sonra Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehridir. Büyükşehirlerimiz arasında yer alan İzmir’in yüzölçümü 11.891 km² olup, 2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 4.367.251’dir. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 10,76 oranında artış gösteren ilde toplam 46.732 kişilik bir artış olmuştur. Toplam 30 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla’dır. 2019 yılında TÜİK verilerine göre İzmir ilinde 79.221 konut satışı gerçekleşmiştir.

İzmir’in en yoğun nüfusa sahip olan ve dolayısıyla yatırım alan ilçeleri, Bayraklı, Bornova, Buca, Karabağlar, Karşıyaka ve Konak olarak sıralanmaktadır. Dünyaya açılan önemli bir liman şehri olan İzmir’deki en çok konut alım satım işlemleri Urla, Bayraklı ve Bornova ilçelerinde gerçekleşmektedir.

Organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, serbest bölgeler ve teknoparklar İzmir sanayisinin ve ülkemizin sanayisinin gelişimine katkı sağlamaktadır. Aliağa, Bornova, Çiğli, Gaziemir, Kemalpaşa, Menderes, Menemen ve Torbalı ilçeleri sanayi yatırımlarının yoğunlaştığı ilçelerdir. Türkiye’nin özel sektör tarafından yapılmış ilk rafinerisi ve petrokimya konusunda en büyük firmalarından biri olan PETKİM Aliağa tesisleri İzmir’de yer almaktadır. TÜPRAŞ’a ait 4 adet petrol rafinerisinden biri de bu şehir de yer almaktadır.  Şehirde istihdam edilenlerin %32,4’ü sanayi sektöründe çalışmaktadır.

İzmir’de gerçekleşen ekspertiz işlemlerinde şehrin konumuna, gayrimenkulün konumuna, altyapı çalışmalarına ve yatırımlarına göre şekillenmektedir. Şehrin yatırım özelliklerinin dışında tarihi dokusu da değerleme aşamasında dikkate alınmaktadır. Dolayısı ile İzmir’de gayrimenkul yatırımı yapmak oldukça iyi bir analizin sonucunda gerçekleştirilmektedir. İzmir gayrimenkul değerleme bunun gerçekleştirilebilmesi için yapılmaktadır.

İzmir Gayrimenkul Değerleme Çalışmaları

İzmir, global çerçevede stratejik bir önemi olan şehirdir. Turizmden kültüre, endüstriden teknolojiye kadar gelişmişlik gösteren özellikleri sayesinde her geçen gün daha da fazla önem kazanmaktadır. Bu noktada İzmir’de yapılacak olan gayrimenkul yatırımları ya da satışları için planlı adımlar atılmalıdır. İzmir gayrimenkul değerleme bu adımların somut verilere göre atılmasını sağlamaktadır. Çünkü gayrimenkul değerleme çalışmaları mevzuata göre yapılmakta ve farklı dinamiklerin incelenmesini zorunlu kılmaktadır. Dolayısıyla İzmir gayrimenkul değerleme çalışması ile yapılan alım ya da satımlarda kişiler, yatırımcılar maksimum fayda sağlayabilmektedir.

İzmir ilinde gayrimenkul değerleme firmamız tarafından konut ekspertiz, sanayi tesisi değerleme, tatil köyü değerleme, otel değerleme, iş yeri değerlemeleri, akaryakıt istasyonu değerleme, tarla değerleme, arsa değerleme ve diğer gayrimenkul değerleme hizmetleri verilmektedir.

İzmir Gayrimenkul Değerleme Talep Formu