Aydın Gayrimenkul Değerleme

Aydın Gayrimenkul Değerleme

Aydın Gayrimenkul Değerleme

Aydın gayrimenkul değerleme çalışmaları, turizm açısından öneme sahip olan bu şehirde gerçekleştirilecek olan gayrimenkul alımı, satımı ve diğer işlemlerin değerinde yapılmasını sağlamaktadır.

Aydın ilimiz, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan ve sahil bölgelerinde ilçeleri bulunan bir ildir. Aydın, özellikle turizmle ön plana çıkan bölgelerden birisidir. Aydın ilinin içerisinde kalan Kuşadası, Didim ve Söke gibi ilçelerin bulunmasıyla her sene turizm alanında ciddi gelirler elde edilmektedir. Bunun yanı sıra Aydın, tarih sahnesinde birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Özellikle antik çağ döneminde Afrodisias, Milet, Didyma, Priene ve Magnesia gibi kentler en bilinenlerdendir.

Kara yolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşımın olduğu şehre, deniz kıyısında yer alması sebebiyle deniz yolu ile ulaşım da mümkündür. Doğası, iklimi, sosyal yaşam alanları ve elbette yaşam kalitesi sayesinde Aydın’ın nüfusu her geçen gün artmaya devam etmektedir. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gözde şehirlerinden biridir.

Ege Bölgesi’ne yapılan yatırımlar ve turizmi canlı tutmak için yapılan girişimler ile birlikte Aydın önemli şehirlerimizden biri olmuştur. Bu sebeple gayrimenkullerin alım satım işlemleri öncesinde Aydın gayrimenkul değerleme çalışmalarının yapılması, alım, satım ve diğer işlemlerin sağlıklı gerçekleştirilmesi için önem teşkil etmektedir.

Aydın Bölgeleri ve Şehir Özellikleri​

Aydın’ın toplam yüz ölçümü 8.116 km² olup, 2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 1.110.972’dir. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 11,98 oranında artış gözlemlenen ilde toplam 13.226 kişilik bir artış olmuştur. Aydın ilinin toplam 17 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar ve Yenipazar’dır. Aydın’ın en yoğun nüfusa sahip olan ilçesi Efeler’dir.

2019 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Aydın şehrinde 30.053 konut satışı gerçekleşmiştir. Gerçekleşen 837 adet satış işlemi yabancı uyruklu kişilere yapılan satışlardan oluşmaktadır.

Aydın’da Emlak Piyasası

Aydın şehrinin ekonomisi tarım, hayvancılık ve turizme dayalıdır. Zeytin, incir ve kestane üretiminde Türkiye’de ilk sırada yer almakta olup önemli bir şehir konumundadır. Tarımdan sonraki en önemli gelir kaynağı turizmdir. Aydın, Ege Bölgesi’nde kalan bir bölge olduğu için her sene özellikle yaz aylarında insanlar bu bölgeye akın etmektedir.

Aydın’da birçok gezilecek nokta bulunmaktadır. Yaz turizmi ile birlikte kültür turizmi de oldukça yaygın yapılmaktadır. Gezilmesi gereken antik kentlerden bazıları; Aphrodisias Antik Kenti, Didyma Antik Kenti, Priene Antik Kenti, Trallesi Antik Kenti. Doğal güzelliklerden bazıları; Arapapıştı Kanyonu, Bafa Gölü ve Zeus Mağarası. Koy ve plajların bazıları; Dilek Yarımadası, Altınkum Plajı, Sağtur Plajı ve Kadınlar Plajı’dır.

Aydın, şehrinin insanlara kattığı huzurlu tatil anlayışı ve canlı olmasıyla birlikte şehirlerin kalabalığından kaçarak huzurlu bir yerde yaşamak isteyen kişilerin de seçtiği bir yer olmuştur. İnsanlar doğası ve iklimini beğenerek şehirde yatırım yapmayı düşünebilmektedir. Yapılacak olan yatırımları korumak amacıyla gayrimenkul almayı düşünen kişiler için Aydın gayrimenkul değerleme hizmeti alınması önerilmektedir. Yapılacak gayrimenkul ekspertiz işlemi ile objektif bir bilgiye sahip olunabilmekte, yaşanacak kayıpların önüne geçilmektedir. 

Aydın Gayrimenkul Değerleme Talep Formu