Kahramanmaraş Gayrimenkul Değerleme

Kahramanmaraş Gayrimenkul Değerleme

Kahramanmaraş Gayrimenkul Değerleme

Kahramanmaraş gayrimenkul değerleme çalışmaları, bu ilde bulunan gayrimenkulleri analiz ederek günümüzde ve gelecek yıllarda sahip olacağı değerler çerçevesinde oluşacak fiyatları belirlemek amacı ile yapılmaktadır. Kara ve demiryolu ulaşım ağlarıyla güney bölgeleri ile kuzey bölgelerini birbirine bağlayan bir şehir konumunda bulunmaktadır.

Tekstil sektörü ile ülkemizde ve bölge ülkeler arasında adından söz ettiren, önde gelen şehirlerden biri olmuştur. Kahramanmaraş iline yapılan yatırımlar yoğun olarak tekstil odaklı yapılmaktadır. Tekstilden sonra enerji sektörü gelmektedir. Afşin ve Elbistan termik santrallerinin ülkemizin elektrik ihtiyacının %14’lük bir kısmını karşılamaktadır. Ayrıca, Kahramanmaraş mutfak eşyaları üretiminde Türkiye’nin üretim üssü haline gelmiştir.

Kahramanmaraş, yerli ve yabancı yatırımların etkisiyle sürekli büyüyen ve gelecek vaat eden bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Geleceğe yönelik stratejik yatırımlar yapılırken gayrimenkul değerleme (ekspertiz) hizmetlerinden faydalanarak gayrimenkul sahibi olunması maksimum fayda sağlamaktadır.

Kahramanmaraş’ın Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Kahramanmaraş’ın toplam yüzölçümü 14.519 km² olup, 2020 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 1.168.163’tür. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 12,11 oranında artış gözlemlenen ilde 14.061 kişilik bir artış olmuştur. Kahramanmaraş ilinin toplam 11 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksün, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık ve Türkoğlu’dur. Nüfusun en yoğun olduğu ilçeler Onikişubat ile Dulkadiroğlu’dur.

2020 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Kahramanmaraş şehrinde 15.517 konut satışı gerçekleşmiştir.

Düzenli olarak nüfus artışı gözlemlenen Karamanmaraş’ta son yıllarda ülkemizin birçok kentinde olduğu gibi taşınmaz alım satımında bir artış söz konusudur. Onikişubat ilçesi hareketliliğin en çok olduğu ilçelerin başında gelmektedir. Kahramanmaraş gayrimenkul değerleme çalışmaları ile şehrin değer kazanan gayrimenkullerinin tespiti kolaylaşmıştır.

Kahramanmaraş Emlak Piyasası

Kahramanmaraş, gayrimenkul piyasasının her sene bir önceki seneye göre değer kazandığı ve konut satışlarının arttığı illerimizden biri olarak yerini almıştır. Değer artışının en etkili nedeni şehre yapılan yatırımların devamlılık göstermesidir. Kahramanmaraş’ta Türkiye’nin büyük Organize Sanayi Bölgesi’ni oluşturmak için yapılan çalışmalarla birlikte şehirde gerçekleştirilen diğer yatırımlar dolayısıyla konut satışlarında artışa yol açmaktadır.

Yapılacak yatırımlardan kazanç elde edilmesi, kısa ve uzun vadelerde yatırımcılarının kar elde etmesi için SPK lisanslı olarak hizmet veren Kahramanmaraş gayrimenkul değerleme uzmanlarına danışılması tavsiye edilmektedir. Alınacak hizmet sayesinde elde edilen bilgiler ve araştırmalarla birlikte doğru bölgede gayrimenkul yatırımları gerçekleştirilmesi fayda sağlamaktadır.

Kahramanmaraş’ta yoğun olarak yapımı gerçekleştirilen gayrimenkul ekspertiz çalışmaları; konut değerleme, imarlı ve imarsız arsa değerleme, ticari bina değerleme, ticari iş yeri değerleme ve teminat değerlemedir. Bu ekspertiz çalışmaları kişilerin ve kurumların talepleri doğrultusunda resmi kurumda yapılan incelemeler neticesinde detaylıca hazırlanmaktadır.

Kahramanmaraş Gayrimenkul Değerleme Talep Formu