Manisa Gayrimenkul Değerleme

Manisa Gayrimenkul Değerleme

Manisa Gayrimenkul Değerleme

Manisa gayrimenkul değerleme şehrin tarihi bir öneme sahip olması, kültürel zenginliği, yatırıma açık olması ve sürekli gelişme göstermesi sebebiyle yapılmaktadır. Manisa’nın tarihi geçmişi Yontma Taş Devrine kadar uzanmaktadır. Kaynaklarda Manisa’da ilk yerleşimin Magnetler tarafından oluşturulduğu yazılmaktadır. Manisa, uygarlıklara ev sahibi yapmış devletlerin ve toplulukların kültürlerini taşımaya devam etmekte, bunlara sahip çıkmaktadır. Tarih sahnesinde ayrıca Hititler, Frigler, İyonyalılar, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Saruhanoğulları ve Osmanlıların hakimiyeti içerisinde kalmış, bütün bu uygarlıkların kültürlerini ve tarihi eserlerini taşıyan önemli eserlere de sahiptir.

Ege Bölgesinin ortasında konumlu Manisa, tarihi ve kültürel zenginliği ile Anadolu topraklarında Ege Bölgesi’nin incilerinden biri haline gelmiştir. Bir dönem şehzadeler şehri olarak anılan bu ilimizde düzenlenen Mesir Festivali, Cirit Festivali gibi festivaller geçmişten günümüze tarihte yaşamış medeniyetlerin izlerini hala taşımakta olup turizm açısından da Manisa’yı önemli kılmaktadır.

Tarihi ve ekonomik olarak büyük bir öneme sahip olması dolayısıyla gayrimenkul alım satım ve diğer işlemlerden önce Manisa gayrimenkul değerleme hizmeti alınarak yaşanacak hak kayıplarının önüne geçilebilmekte, gayrimenkulün gerçek değeri öğrenilmektedir.

Manisa’nın Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Manisa ili, 2012 yılında büyükşehir olmuştur. Türkiye’nin en kalabalık 14., Ege Bölgesi içerisinde de İzmir’den sonraki 2. büyüşehirdir. Manisa’nın yüzölçümü 13.810 km² olup, 2019 yılı sonu verilerine göre nüfusu 1.440.611’dir. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 7,64 oranında artış gösteren ilde toplam 10.968 kişilik bir artış olmuştur. Toplam 14 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Şehzadeler, Turgutlu ve Yunusemre’dir.

2019 yılı TÜİK verilerine göre Manisa ilinde 25.767 adet konut satışı gerçekleşmiştir. Manisa’nın nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçeleri Yunusemre, Akhisar, Şehzadeler ve Salihli’dir.

Manisa ekonomik olarak ülkemiz içerisinde çok büyük bir öneme sahip şehirlerimizdendir.
Ülkemizin en gelişmiş organize sanayi bölgelerine sahiptir. Akhisar OSB(Organize Sanayi Bölgesi), Akhisar Zeytin İhtisas OSB, Kula Deri İhtisas OSB, Manisa OSB, Manisa Salihli OSB, Soma OSB, Turgutlu OSB,Tren yolu ve liman gibi ulaşım ağlarına yakın konumda bulunması sebebiyle yerli ve yabancı birçok sanayi tesisleri bu şehirde kurulmuştur.

Manisa Emlak Sektörü

Bosch, Eczacıbaşı, Ülker, Vestel gibi birçok markanın üretim merkezi Manisa şehrinde yer almaktadır. Financial Times tarafından 2005 yılında Dünya’nın en iyi yatırım kenti olarak seçilmiştir. Ekonomik olarak bu büyüme gayrimenkul yatırımlarını arttırmış ve gayrimenkul gelişimlerinin artmasına yaşamasına yol açmıştır. İzmir’den sonra Ege Bölgesi’nin 2. Büyükşehiri olduğu gibi, ikinci büyük sanayi merkezidir. Bu durum şehrin insanlarının da refah seviyesini de etkilemektedir. Manisa iline yapılan yatırımlar dolayısıyla Manisa’nın ülkemiz açısından önemi büyüktür. Sanayi şehri olması dolayısıyla sürekli olarak konut ihtiyacı bulunmakta olup arsa ve konut satışlarında hareketlilik söz konusudur. Somut verilere dayanarak yapılacak gayrimenkul yatırımları veya alım-satım işlemleri için alınacak Manisa gayrimenkul değerleme hizmeti ile maddi ve manevi hak kayıplarının önüne geçilmekte, uzun dönemde kazanç elde edilmesini sağlamaktadır.

Manisa Gayrimenkul Değerleme Talep Formu