Kayseri Gayrimenkul Değerleme

Kayseri Gayrimenkul Değerleme

Kayseri Gayrimenkul Değerleme

Kayseri gayrimenkul değerleme şehrin pek çok uygarlığa ev sahipliği yapması, sürekli büyüme göstermesi ve yatırıma açık bir kent olması nedeniyle gayrimenkullerin değerinde işlem görmesi için yapılmaktadır. Kayseri, İpek Yolunun şehirden geçmesiyle her zaman ilgi gören bir kent olmuş, sürekli gelişme göstermiştir. Gelişen ekonomisi sebebiyle nüfusu da sürekli artış göstermektedir. 

Şehrin güneyinde bulunan Erciyes Dağı’ndaki Kayak Merkezi, ülkemizin önemli kış turizmi merkezleri arasında yer almaktadır. Aladağlar Milli Parkı içerisinde yer alan Kapuzbaşı Şelaleri, Kültepe Ören Yeri, Kayseri Surları ve Kalesi, türbeleri, kiliseleri, vadileri, milli parkları ve eski Kapadokya Bölgesi’nin başkenti olması sebebiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasındadır.

Kayseri şehrine yapılan yatırımlar, turizmi canlandırma konusunda atılan adımlar ve gurme turizminin artması ile birlikte Kayseri öne çıkan şehirler arasında yerini almıştır. Tarihi geçmişi şehirdeki gayrimenkul piyasasının da hareketli olmasına sebep olmaktadır. Uzmanlar, gayrimenkul alım, satım ve diğer işlemler için alınacak gayrimenkul değerleme hizmetinin yaşanacak sorunların önüne geçmesi ve uzun vadede yarar sağlayacağını düşünmektedir.

Kayseri Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Türkiye’nin en kalabalık onbeşinci şehridir. 1988 yılında büyükşehirlerimiz arasına katılan Kayseri’nin yüzölçümü 16.970 km² olup, 2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 1.407.409’dur. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 12,68 oranında artış gösteren ilde toplam 17.729 kişilik bir artış olmuştur. Toplam 16 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar’dır. 2019 yılında TÜİK verilerine göre Kayseri ilinde 26.614 konut satışı gerçekleşmiştir.

Kayseri ili; mutfağı, sanayisi, kültürü, tarihi ile geçmişten günümüze kadar hep önemli bir yer olmuştur. Kayseri’de yapılacak olan gayrimenkul yatırımları ya da satışları için planlı adımlar atılması gerekmektedir. Ekspertiz işlemleri gayrimenkulün şehirdeki konumu, altyapı çalışmaları, yatırımlara ve farklı dinamiklere göre şekillenmektedir. Bu özellikler dışında bulunduğu çevrenin önemi de değerleme aşamasında dikkate alınmaktadır. Kayseri gayrimenkul değerleme hizmeti ile gayrimenkul yatırımı yapmak yatırımcıların maksimum fayda kazanmasını sağlamaktadır.

Kayseri Gayrimenkul Değerleme Çalışmaları

Kayseri, Dünya’da ve ülkemizde organize sanayinin ilk kurulduğu şehirdir. 1925 yılında Türkiye’nin ilk uçak fabrikası olan Tomtaş ile ülkede sanayileşme sürecini başlatan Sümerbank Kayseri Bez fabrikası da bu şehirde kurulmuştur. Kayseri ilinde 3 Organize Sanayi Bölgesi, 1 Serbest Bölge, 1 Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve 16 Sanayi Sitesi bulunmaktadır. Organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri, serbest bölge ve teknoloji geliştirme bölgesi Kayseri sanayisinin ve ülkemizin sanayisinin gelişimine katkı sağlamaktadır. 

Kayseri gayrimenkul değerleme çalışmalarında firmamız tarafından çoğunlukla konut ekspertizi, sanayi tesisi değerleme, ticari iş yeri değerlemeleri, tarla değerleme, arsa değerleme ve diğer gayrimenkul değerleme hizmetleri verilmektedir.

Kayseri Gayrimenkul Değerleme Talep Formu