Antalya Gayrimenkul Değerleme

Antalya Gayrimenkul Değerleme

Antalya Gayrimenkul Değerleme

Antalya gayrimenkul değerleme çalışmaları, turizm açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan bu şehirde gerçekleştirilecek olan gayrimenkul alımlarının ve satışlarının değerinde yapılmasını sağlamaktadır. Antalya, ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Birbirinden farklı ve uzun plajlarının yanı sıra tarihi Likya Yolu’na ev sahipliği yapması Antalya’yı özel kılan durumlar arasındadır. Doğası, iklimi, sosyal yaşam alanları ve elbette yaşam kalitesi sayesinde Antalya’nın nüfusu her geçen gün artmaya devam etmektedir. Yaz aylarında turizm sezonu açılırken milyonlarca yerli ve yabancı turist de bu bölgeye gelerek tatil yapmaktadır.

Antalya iline ve Akdeniz bölgesine yapılan yatırımlar ile turizm girişimleri sayesinde günümüzde Antalya çok büyük bir öneme sahiptir. Bu sebeple gayrimenkullerin alım satım işlemleri öncesinde Antalya gayrimenkul değerleme çalışmalarının yapılması, risk analizlerinin gerçekleştirilmesi önem taşımaktadır.

Antalya Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Antalya’nın toplam yüzölçümü 20.177 km² olup, 2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 2.511.700’dür. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 34,57 oranında artış gözlemlenen ilde toplam 85.344 kişilik bir artış olmuştur. Antalya ilinin toplam 19 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa ve Serik’tir.

2019 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Antalya şehrinde 65.258 konut satışı gerçekleşmiştir. Gerçekleşen 8951 adet satış işlemi yabancı uyruklu kişilere yapılan satışlardan oluşmaktadır.

Günümüzde turizm açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan Antalya ilinde yakın geçmişte gayrimenkul değerleme yapılmadan satışı gerçekleştirilen gayrimenkullerin, uzun vadede maddi kayıp yaşattığı görülmüştür. Bu açıdan bakıldığında; diğer şehirlerde olduğu gibi Antalya gayrimenkul değerleme çalışmalarının önemi gözler önüne serilmektedir. Gayrimenkul değerleme çalışmaları yalnızca anlık olarak değil geleceğe dönük olarak analizlerin yapılmasını da sağlamaktadır. Bu sebeple değerleme hizmeti alarak alım ya da satım gerçekleştiren kişiler, maddi açıdan kazançlı çıkmaktadır.

Antalya Emlak Piyasası

Tarihe tanıklık etmiş olan antik kentlerinin yanı sıra gezilecek çok sayıda alana sahip Antalya’da; Olimpos, Kaş, Kalkan, Konyaaltı, Termessos Antik Kenti, Likya Yolu, Tahtalı Teleferik, Antalya Müzesi, Perge Antik Müzesi, Kurşunlu Şelalesi, Düden Şelalesi, Alanya, Kaleiçi, Belek, Manavgat ve Köprülü Kanyon gibi görülmesi gereken yerler bulunmaktadır.

Plaj tatilinin ülkemizdeki en önemli adresi olan Antalya’da tarihi ve kültürel geziler de yapılabilmektedir. Tarihi Kaleiçi, Yivli Minare, Antalya Marina, Serik Aspendos Tiyatrosu, Xanthos Antik Kenti ve Myra Antik Kenti gezilebilecek yerler arasından birkaçıdır.

Kaş ve Kalkan gibi turistik merkezleriyle ünlü olan Antalya’nın merkez bölgesinde de çok güzel vakit geçirilebilecek alanlar bulunmaktadır. Her geçen gün gözde bir kent haline gelen Antalya’nın doğal olarak emlak piyasası da canlanmaktadır. Turizm cenneti olan Antalya ili yerli ve yabancı yatırımcıların çokça tercih ettiği illerimizden birisidir.

Antalya ilinde genel olarak konut ekspertizi, otel değerleme, tarla değerleme, arsa değerleme, ticari iş yeri değerleme ve akaryakıt istasyonu değerlemesi yapılmaktadır. Antalya’da yatırımların devam etmesi, henüz gelişmemiş ve emlak alanında yatırım yapılmamış olan alanların, ilçelerin önem kazanmasını sağlamaktadır. Dolayısı ile günümüzde Antalya’nın belirli ilçelerinde uygun fiyatlı emlak yatırımlarının yapılması sağlanmaktadır. Antalya gayrimenkul değerleme çalışmaları bu sebeple önemini korumaktadır. Antalya’dan satın alınacak olan ya da satışı yapılacak gayrimenkullerin değerleme çalışmalarıyla gerçekleştirilmesi, kişi ya da kurumların karlı çıkmasına aracı olmaktadır.

Antalya Gayrimenkul Değerleme Talep Formu