İstanbul Gayrimenkul Değerleme

İstanbul Gayrimenkul Değerleme

İstanbul Gayrimenkul Değerleme

İstanbul Gayrimenkul değerleme çalışmaları, dinamikleri her geçen zaman değişen ve dünyanın en eski metropollerinden biri olan İstanbul ili için sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Türkiye nüfusunun en yoğun olarak yer aldığı, kayıtlı nüfus kadar kayıt dışı nüfusun da yaşadığı İstanbul göç almaya devam etmektedir. Üstelik bu göç yalnızca ülke vatandaşları tarafından değil, yurt dışından gelen yabancı uyruklu vatandaşları da kapsamaktadır. Dolayısı ile her açıdan önemli bulunan bu ilde yaşam koşulları sürekli olarak iyileştirilmektedir. Bunu sağlamak için de sürekli olarak yatırımlar gerçekleştirilmekte ve yeni yaşam alanları oluşturulmaktadır. Dolayısı ile ülkenin en canlı emlak piyasası İstanbul’da yaşanmaktadır. Konut ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla yapılan emlak yatırımları özellikle İstanbul ili içinde titizlikle gerçekleştirilmelidir.

İstanbul hem Asya Kıtasında hem de Avrupa Kıtasında toprağı bulunan bir büyükşehirdir ve bu sebeple önemini hiçbir zaman kaybetmemektedir. Şehrin her iki yakası da ayrı ayrı gelişmekte, her geçen seneye göre gelişmeler kaybetmemektedir. İstanbul gayrimenkul değerleme çalışmaları ve raporları, 15 milyonu aşkın kişinin yaşadığı ve uluslararası platformda önemi bulunan İstanbul için oldukça önemlidir.

İstanbul Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

İstanbul’un yüzölçümü 5.461 km² olup Anadolu ve Avrupa olmak üzere iki yakadan meydana gelmektedir. Anadolu Yakası’nın 14 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar’dır. Avrupa Yakası’nın 25 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu’dur. 2019 yılı sonundaki verilere göre İstanbul’un nüfusu 15.519.267’dir. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 29,53 oranında nüfus artışı gözlemlenen ilde toplam 451.543  kişilik bir artış olmuştur. İstanbul’a genellikle istihdam amaçlı olarak göç yaşanmaktadır.

2019 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre İstanbul şehrinde 237.675 konut satışı gerçekleşmiştir. Gerçekleşen 20.857 adet satış işlemi yabancı uyruklu kişilere yapılan satışlardan oluşmaktadır. İstanbul’da hizmet veren gayrimenkul değerleme firmamız işlemleri profesyonellik ile yürütmektedir çünkü gayrimenkule etki edebilecek birçok unsur bulunmaktadır.

İstanbul Emlak Sektörü

İsntabul emlak sektörüne etki eden pek çok dinamik bulunmaktadır fakat genel manada İstanbul’un her bir metrekaresi her geçen gün değer kazanmakta ve asla değerinden kaybetmemektedir. Bunun en önemli nedenleri; İstanbul’un uluslararası arenada da önem taşıması, tarihinin binlerce yıl öncesine dayanması ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması gelmektedir. Bunlar dışında şehre yapılan yatırımlar, köprü çalışmaları, kentsel dönüşüm projeleri, yeni havalimanı ve benzeri gibi çalışmalar da şehrin emlak piyasasının yükselmesini sağlamaktadır. İstanbul gayrimenkul değerleme çalışmaları yoğun ve ciddi çalışmaları gerektirmektedir. Çünkü dinamikler, diğer illere oranla İstanbul’da daha fazladır.

İstanbul Gayrimenkul Değerleme Çalışmaları

İstanbul’un gayrimenkul sektörünü son yıllarda büyük bir yükselişe taşıyan yatırımlar, yapılan üçüncü havalimanı ve günümüzde hala yapılacağından bahsedilen Kanal İstanbul çalışmalarıdır. Bu yatırım çalışmaları o kadar büyük bir etki yarattı ki, Kanal İstanbul’un yapılması planlanan güzergahına yurt dışındaki yatırımcılar da yatırımlarını yöneltmiştir. Dolayısı ile büyük yatırımcılar için en gözde İstanbul yatırım alanı; Kanal İstanbul projesi güzergahı olmaktadır. Bunun dışında küçük ve orta ölçekli yatırımcılar ve gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişiler için İstanbul’un binlerce noktası avantaj sunmaktadır.

İstanbul gayrimenkul değerleme çalışmaları geniş kapsamlı olarak yapılmaktadır. Kentsel dönüşümün geniş bir alanda yapıldığı, eski ve yeni yapıların sıklıkla ihtiyaçlar doğrultusunda ve yatırım amacıyla edinildiği İstanbul’da bireysel alıcılar kadar şirketler de gayrimenkul değerleme hizmetine başvurmaktadır. Finansal risklerin ortaya konması açısından ticari bina değerleme, inşaat tespit değerleme, konut ve villa değerleme, proje değerleme ve kentsel dönüşüm değerleme gibi çalışmalar yürütülmektedir.

İstanbul Gayrimenkul Değerleme Talep Formu