Gaziantep Gayrimenkul Değerleme

Gaziantep Gayrimenkul Değerleme

Gaziantep Gayrimenkul Değerleme

Gaziantep gayrimenkul değerleme işlemleri tarihi İpek Yolu’nun önemli güzergahları arasında bulunan şehre zengin kültürel bir miras bırakması dolayısı ile iyi bir araştırma ve titizlikle yürütülmektedir. Gaziantep,  Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz arasında bulunan bir şehrimiz olup coğrafi yönden GAP’ın giriş kapısı konumunda yer alması, sanayisi, ticareti ve tarımı ile çevresindeki illerden gelişmiş olmasını sağlamaktadır. Türkiye’deki antep fıstığı üretiminin büyük bölümü bu şehirden sağlanmaktadır.

Şehrin güzelliği ve gelişmişliğinden dolayı Doğu’nun Paris’i diye de adlandırılmaktadır. Tarihi uygarlıklara ev sahipliği yapan şehrin kuzeybatısında bulunan Dülük Köyü, en eski yerleşim kentlerinden biridir. Tarihte kullanılmış olan İpek Yolu güzergahında bulunan Gaziantep, geçtiğimiz yıllarda UNESCO tarafından Yaratıcı Şehirler Ağ’ına dahil edilmiştir ve bu sebeple ülkemizin temsilinde önemi bulunmaktadır. Şehrin tarihi ve kültürü mutfağına da yansımıştır. Mutfağı ile de ün salan şehre gurme turizmi de düzenlenmektedir. Dolayısıyla bu şehirde emlak hareketliliği söz konusudur.

Gaziantep Şehrinin Özellikleri

Gaziantep’in toplam yüzölçümü 6.803 km2 olup, 2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 2.069.364’tür. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 19,91 oranında artış gösteren ilde toplam 40.801 kişilik bir artış olmuştur. Yapılan araştırmalara göre Gaziantep’te sürekli olarak nüfus artışı olduğu tespit edilmiştir. Gaziantep ilinin toplam 9 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Araban, Islahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil ve Yavuzeli’dir. 2019 yılında TÜİK verilerine göre 2019 yılında toplam 32.256 konut satışı gerçekleştirilmiştir. Gaziantep’te en çok satış yapılan Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde yapılmaktadır.

Gaziantep, Ortadoğu ülkelerine yakınlığı, kültürel ve tarihsel özellikleri, stratejik konumu sebebiyle gerek devlet yatırımları gerekse de yatırımcı yatırımları her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu sebeple, bu şehirde bulunan gayrimenkullerin risk analizinin yapılabilmesi ve değerinin ortaya konulabilmesi için Gaziantep gayrimenkul değerleme çalışması sonucuna göre satımı ya da alımı yapılacak olan gayrimenkuller kişi ya da kurumlara büyük fayda sağlamaktadır.

Gaziantep Emlak Sektörü

Gaziantep’te Türkiye’nin en büyük sanayi sitesi bulunmaktadır. Sanayi ve ticarette Türkiye’de 5. sırada yer alan, ulaşım ağıyla Türkiye’nin Ortadoğu ile olan ticaretinde önemli bir merkezi konumunda yer almaktadır. Gelişmiş bir şehir olduğu için nüfusu hızlı bir şekilde artış göstermekte ve aynı zamanda yoğun olarak göç almaktadır. Bu sebeple sürekli olarak konut ihtiyacı duyulmaktadır. Gaziantep’te emlak sektörüne yönelik olarak yapılan bir araştırmada gelecek yıllar içerisinde binlerce konut ihtiyacının ortaya çıkacağı öngörülmüştür.

Kentsel dönüşüm yasasından faydalanan bir şehir olması, stratejik konumu ve bölgeye yapılan yatırımlar çerçevesinde Gaziantep gayrimenkul değerleme çalışmaları söz konusu bir gayrimenkulün günümüzde ve gelecekte sahip olacağı özelliklere göre analiz edilmesini sağlamaktadır. Yatırım yapmadan önce alınacak Gaziantep gayrimenkul değerleme hizmeti ileride sorun yaşanılmasının önüne geçilmektedir.

Gaziantep Gayrimenkul Değerleme Talep Formu