Tekirdağ Gayrimenkul Değerleme

Tekirdağ Gayrimenkul Değerleme

Tekirdağ Gayrimenkul Değerleme

Tekirdağ gayrimenkul değerleme çalışmaları, Tekirdağ’da bulunan gayrimenkullerin şehirdeki emlak hareketliliğine göre gerçek değerinde işlem görmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir. Tekirdağ, Marmara Denizi ile Karadeniz’e kıyısı bulunan, Türkiye’de iki denize kıyısı olan altı ilden biridir. Marmara denizinin kuzeyinde, tamamı Trakya topraklarında yer almaktadır. Tekirdağ’ın tarihi Taş Devrine kadar uzanmakta olup, stratejik konumu dolayısı ile sürekli kolonilerin ve devletlerin istilasına uğramıştır. Anadolu, doğu ülkeleri ve Avrupa arasındaki ilişkilerin Trakya bölgesinden gerçekleşmesi şehrin geçmişte ve günümüzde önemli bir kent olmasını sağlamıştır. 1931 yılında kentte kurulan Tekel fabrikası ile içki üretimine başlanmış ve Tekirdağ markasıyla rakısı ünlü olmuştur.

Tekirdağ Emlak Sektörü

2012 yılında kabul edilen kanun ile büyükşehir olan Tekirdağ’ın yüzölçümü 6.190 km² olup, 2019 yılı sonu verilerine göre nüfusu 1.055.412’dir. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 24,44 oranında artış gösteren şehirde toplam 25.485 kişilik bir artış olmuştur. Toplam 11 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayabolu,  Kapaklı, Malkara, Marmara Ereğlisi, Muratlı, Saray, Süleymanpaşa ve Şarköy’dür. 2019 yılı TÜİK verilerine göre Tekirdağ’da 27.521adet konut satışı gerçekleşmiştir.  Nüfusu yoğun en fazla olan ilçeleri; Çerkezköy, Çorlu ve Süleymanpaşa’dır.

Tekirdağ’ın verimli toprakları sayesinde tarım ve hayvancılığın önemi çok fazladır. Ayçiçek yağı ve buğday üretiminin büyük kısmı bu şehirden sağlanmaktadır. Çerkezköy, Çorlu, Ergene ve Kapaklı ilçelerinde sanayi ve tarım ekonomisi çok gelişmiştir. Doğal kaynaklar açısından zenginliği, verimli toprakları, sanayi bölgeleri, İstanbul’a olan yakınlığı, Avrupa’ya bağlanan demiryolları ve otobanları ile yerli ve yabancı yatırımcılar için cazip bir şehir konumundadır. Bölgede yapılan yatırımlar nedeniyle sürekli göç almakta ve nüfusu hızla artmaktadır. Türkiye’nin en hızlı sanayileşen şehirlerinde lider durumdadır.  Dolayısı ile Tekirdağ’da gerçekleştirilecek olan gayrimenkul alım ve satımlarda maddi anlamda kazançlı çıkılması için Tekirdağ gayrimenkul değerleme çalışması yapılması önerilmektedir.

Gayrimenkul Değerleme Özellikleri

Tarihi, stratejik önemi, verimli toprakları, sanayisi ve ulaşım altyapısı ile gelişmiş düzeyde olması nedeniyle Tekirdağ oldukça önemli bir ilimizidir. Yapılacak gayrimenkul yatırımları veya satışları öncesinde alınacak Tekirdağ gayrimenkul değerleme hizmeti ile yaşanacak hak ve kayıpların önüne geçilerek maksimum kazanç sağlanması hedeflenmektedir.

Tekirdağ’da en çok konut ekspertiz, iş yeri değerleme, fabrika değerleme, arsa ve tarla değerleme, akaryakıt istasyonu değerleme ve diğer gayrimenkul değerleme hizmetleri verilmektedir.

Bu şehirde yapılacak olan emlak yatırımlarının değerinde gerçekleşebilmesi için gayrimenkul değerleme uzmanı tarafından hazırlanacak gayrimenkul değerleme raporu alınması tavsiye edilmektedir.

Tekirdağ Gayrimenkul Değerleme Talep Formu