Denizli Gayrimenkul Değerleme

Denizli Gayrimenkul Değerleme

Denizli Gayrimenkul Değerleme

Denizli gayrimenkul değerleme çalışmaları, şehrin Ege ile Akdeniz Bölgesi arasında geçit durumunda olması, arkeolojik, doğal sit alanları, antik kentlere ev sahipliği yapması, ülkemizin gelişmiş illerinden biri olması nedeniyle büyük önem teşkil etmektedir. İki bölgede de toprağı bulunmakta olup Ege Bölgesi’ne bağlıdır.

Günümüzde ve gelecekte umut vaat eden şehirlerden biri olması nedeni ile Denizli, yerli ve yabancı yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Sanayi, ticaret, turizm ve tarım alanlarında Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olarak anılmaktadır. Dünya’da tekstilin en önemli kentleri arasında yerini almıştır. Denizli havlusu, bornozu ev tekstili kategorisinde Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nde iyi bir prestije sahip olup, ABD’de lüks ürün kategorisinde de değerlendirilmektedir.

Sağlıklı, geleceğe dönük stratejik yatırımların yapılabilmesi adına değerleme uzmanlarının pazardaki rekabet eğilimlerini ve gerçek fiyatı tespit etmeleri önem arz etmektedir. Denizli’de hizmet veren gayrimenkul değerleme firmamızın hazırlayacağı ekspertiz raporları ışığında işlemler sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Denizli’nin Bölgeleri ve Şehir Özellikleri

Denizli’nin toplam yüzölçümü 14.583 km² olup, 2019 yılı sonundaki verilere göre nüfusu 1.037.208’dir. Bir önceki yılın nüfusuna göre binde 9,13 oranında artış gözlemlenen ilde 9.426 kişilik bir artış olmuştur. Denizli ilinin toplam 19 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Merkezefendi, Pamukkale, Sarayköy, Serinhisar ve Tavas’tır. Nüfusun en yoğun olduğu ilçeler Pamukkale ve Merkezefendi’dir.

2020 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Denizli şehrinde 18.082 konut satışı gerçekleşmiştir.

Düzenli olarak nüfus artışı gözlemlenen Denizli’de şehre yapılan yatırımlar ve turizmin etkisiyle emlak piyasasında bir hareketlilik söz konusudur. Şehre yapılacak yeni stadyumun duyurulması ile birlikte Kayalar Mahallesi’nde konut ve dükkan fiyatlarında diğer bölgelere nazaran daha çok fiyat artışı olmuştur.

Denizli Emlak Sektörü 

Denizli, tekstil ürünleri ile birlikte uzun ötüşlü horozları ile de meşhurdur. Rengi, vücut yapısı ve uzun ötüşüyle kendini diğer horozlardan ayıran Denizli horozu, şehrin simgesi haline gelip dünyaca ün salmıştır.

Unesco Dünya Kültürel Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale Travertenleri Türkiye’nin en ünlü doğa harikalarından biridir. Denizli ilinde 19 Antik Kenti bulunmaktadır. Termal turizmi, antik kentleri, arkeolojik yapıları, kumaşları ve tekstili dolayısıyla hem kış hem yaz aylarında şehir yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır. 

Bölgedeki sanayi ve ticari faaliyetlerin artış göstermesi, yaz ve kış aylarında turistlerin rağbet ettiği bir kent olması nüfus yoğunluğunu da arttırmaktadır. Artan nüfus yoğunluğu şehirde gayrimenkul ihtiyacı oluşmasına sebep olmaktadır. Bu ihtiyacın yatırımcılara fayda sağlaması için Denizli gayrimenkul değerleme uzmanlarımızdan rapor alınması önerilmektedir

Denizli Gayrimenkul Değerleme Talep Formu